Zawsze marzyłeś o sportowym samochodzie? Rozważ wynajem długoterminowy! | Blog Carly.pl

Zawsze marzyłeś o sportowym samochodzie? Rozważ wynajem długoterminowy!

Sportowy samochód najczęściej kojarzy się z wysokim prestiżem, niesamowitymi prędkościami, luksusem, wysokimi osiągami na różnych płaszczyznach jazdy. To auta, o których marzy każdy kierowca. Ale sportowe auta mają jeden główny mankament, a mianowicie są...drogie, nawet hiperdrogie. Dobrym rozwiązaniem, by poczuć moc sportowego samochodu, a jednocześnie nie musieć płacić za niego równowartości mieszkania, jest najem długoterminowy!

Za co kochamy sportowe samochody?

Trudno znaleźć jedną definicję sportowego auta- są to zarówno samochody konstruowane z myślą o rajdach i wyścigach, jak i auta, które przeznaczone są do codziennej jazdy, a jedynie zawierają różne elementy pozwalające określać je sportowymi- np. spoiler zwiększający siłę docisku auta do podłoża. Na rynku mamy marki klasycznie sportowe jak chociażby  Lamborghini, Ferrari czy Aston Martin, ale sportowe wersje swoich modeli produkują także pozostałe marki jak chociażby Alfa Romeo, Audi czy Mercedes. Ponadto nadwozie sportowego auta musi mieć niski współczynnik oporu powietrza, odpowiednio skonstruowany układ hamulcowy, który pozwoli wyhamować nawet największą prędkość, zawieszenie pozwalające szybko pokonywać zakręty jak i opony zapewniające maksymalną przyczepność do podłoża. 

Nie ma dziś jednej możliwości, by scharakteryzować wszelkie sportowe auta, ponieważ bardzo się od siebie różnią. Różnice te mogą chociażby dotyczyć silników, masy konstrukcji, wielkości auta czy rodzaju podwozia. Segment aut sportowych bardzo się rozwinął, a możliwości jazdy takim autem na co dzień zdecydowanie są większe dla kierowców amatorów, a nie tylko zawodowych rajdowców. 

Szybka jazda to duży zastrzyk adrenaliny i emocji, a także wzrost testosteronu. To sprawia, iż sportowe samochody są tak uwielbiane przez mężczyzn. Kochamy je więc nie tylko dlatego, że są luksusowe i wzbudzają pożądanie, ale przede wszystkim dlatego, że zapewniają niesamowite przeżycia. Przeżycia te można porównać z uprawianiem ekstremalnego sportu czy dyscypliny sportowej, w której chodzi o rywalizację.

Najem długoterminowy, czyli sportowe auto możesz mieć dziś

Ceny sportowych aut nie mają ceny maksymalnej, natomiast za fajny sportowy samochód musimy zapłacić mniej więcej od 100 000- 150 000 złotych wzwyż. Dużo. Ale sportowy samochód można mieć za dużo mniejsze pieniądze nawet od dziś- dzięki najmowi.

Sportowy samochód jest fachowo zaprojektowany, wyposażony we wszelkie najlepsze akcesoria, można nim komfortowo jeździć, a jednocześnie pozwolić sobie na nutkę szaleństwa. Teraz, jeśli masz tylko ważne prawo jazdy, i Ty możesz jeździć takim autem na co dzień. Około 2000 złotych miesięcznie i możesz poruszać się chociażby luksusowym BMW x1 xDrive20i M Sport czy Audi A3 Sportback

Najem nie kosztuje więc dużo, jeśli spojrzymy na ceny nowych aut, a jednocześnie pozwala nam dołączyć do elitarnego grona kierowców jeżdżących najlepszymi sportowymi samochodami. Cena uzależniona jest oczywiście od danego modelu, ale nie trzeba mieć na koncie milionów, by zacząć jeździć do pracy sportowym Mercedesem, BMW czy innym luksusowym autem. 

Firma taka jak nasza dba o to, by auta były zróżnicowane, a jednocześnie, by każde z nich było dobrze wyposażone. Sportowe samochody to samochody dla estetów, osób, którzy dbają o każdy szczegół, detal, którzy uwielbiają takie wykończenia jak skóra, drewno, etc.


Wynajmując auto luksusowe możemy sprawdzić na własnej skórze, czy taki samochód będzie nam pasował, a ponadto będziemy mogli je wymieniać bez żadnych problemów co 3 lata. Sportowe auta są wymagające, nie są autami dla początkujących kierowców, warto więc przetestować jak duże umiejętności posiadamy.

Nawet jeśli na co dzień mieszkasz w dużym mieście i jesteś narażony na korki, jazda może być przyjemna- nawet jeśli stoimy w kilometrowej kolejce aut. Sportowy samochód to najwyższy komfort jazdy, spore doświadczenie oraz zazdrosne spojrzenia kierowców, których mijasz. 

Zalet jest jak widać bardzo dużo, a przy wszystkich nich koszty wynajmu długoterminowego stają się tym bardziej niewielkie!