Wynajem długoterminowy - krok po kroku | Blog Carly.pl

Wynajem długoterminowy - krok po kroku

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości - jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku - od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

 

Potrzebne dokumenty

 

Najważniejszy jest oczywiście wniosek o finansowanie. Mamy 2 wzory wniosków - jeden dla przedsiębiorstw, jeden dla osób fizycznych.

W przypadku przedsiębiorstw należy podać dane firmy (tj. nazwa, adres, nip, itp), informacje dotyczące struktury właścicielskiej oraz dane finansowe - przychód i dochód przed opodatkowaniem. W przypadku spółek potrzebujemy także RZiS oraz bilans. 

Jeśli wniosek o finansowanie składa osoba prywatna, oprócz danych osobowych, potrzebujemy także zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach oraz wyciągi bankowe, które potwierdzają wpływy wynagrodzenia na konto za ostatnie 3 miesiące. Dla osób fizycznych oferta jest niestety nieco ograniczona - pod tym linkiem znajdziecie auta dostępne dla Klientów indywidualnych. 

Są to dane szczególnie poufne, dlatego bardzo dbamy o ich bezpieczeństwo. Dane wykorzystywane są jedynie po to, żeby ocenić zdolność finansową danej osoby/firmy.

 

Analiza wniosku i decyzja

 

Wypełniony wniosek trafia do działu analizy ryzyka. Decyzję (pozytywną bądź negatywną) otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48-72 godzin.

Podpisanie umowy

 

Jeśli decyzja jest pozytywna, umawiamy się na podpisanie umowy. Mamy tutaj dwa wyjścia: umowę można podpisać w Warszawie lub przesyłamy ją pod wskazany adres (dom/biuro) kurierem.

Gdy decydujemy się na tę drugą opcję, nie musimy oczywiście podpisywać umowy na szybko w obecności kuriera. Na spokojnie zapoznajemy się z umową i odsyłamy podpisane dokumenty w dogodnym momencie.

W przypadku takiego zdalnego zawarcia umowy, konieczne jest potwierdzenie tożsamości. W tym celu musimy wysłać przelew weryfikacyjny w wysokości 6,15 zł (zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa).

Odbiór samochodu

 

Gdy tylko podpisane dokumenty do nas wrócą, zajmujemy się przygotowaniem samochodu i umówieniem terminu jego odbioru.

Po samochód możesz udać się do wskazanego przez nas dealera (najczęściej salony znajdują się w Warszawie). W przypadku niektórych samochodów zapewniamy darmową dostawę pod wskazany adres ;) 

 

I to wszystko :) W razie jakichkolwiek pytań, czekamy na telefon czy wiadomość.

Lista dostępnych samochodów w wynajmie długoterminowym - TU.

PS. Nasz rekord od pierwszej rozmowy z Klientem do odebrania samochodu to 11 dni!