Wynajem długoterminowy dla firm, czyli łatwy sposób na nowoczesne auto | Blog Carly.pl

Wynajem długoterminowy dla firm, czyli łatwy sposób na nowoczesne auto

Wielu przedsiębiorców staje przed trudną decyzją co do wyboru samochodu firmowego. Jest to poważna decyzja, zwłaszcza jeśli samochód jest jednym z podstawowych narzędzi pracy. Z tego względu decyzja musi być przemyślana pod kątem potrzeb i wymagań biznesu, który się prowadzi. Nie można też nie dodać, że jest to duży wydatek, jeśli chodzi o nowy samochód prosto z salonu oraz dodatkowo taki, który będzie również budować pozytywny wizerunek prowadzonej firmy. Różnego rodzaju firmy, a także i producenci samochodów prześcigają się w tworzeniu nowych i jeszcze bardziej okazyjnych ofert dla przedsiębiorców. Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Aby odpowiedzieć na pytanie należy przeanalizować działalność własnej firmy, jej wielkość i potrzeby, a także jak ważną rolę pełni wizerunek w zdobywaniu nowych klientów.

Wynajem długoterminowy dla firm jest coraz popularniejszy – sprawdź, dlaczego

Wynajem długoterminowy dla firm jest rozwiązaniem, które w krajach Europy zachodniej cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Jego zalety doceniają zarówno duże międzynarodowe korporacje jaki i właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, a nawet Ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Ten trend widać również w statystykach, które pokazują systematyczny wzrost taką formą użytkowania auta przez firmy to do poziomu Europy, jeśli chodzi o wynajem długoterminowy aut dla firm jeszcze daleka droga. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Można je porównać do usług abonamentowych. Jest na pewno kuszącą alternatywą dla tak popularnego wśród polskich przedsiębiorców leasingu. Największą różnicą jest przede wszystkim moment zakończenia umowy, ponieważ w przypadku wynajmu długoterminowego przedsiębiorca nie ma obowiązku wykupienia auta, które użytkował. Z tego powodu wynajem długoterminowy aut dla firm jest doskonałym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw, którym nie zależy na posiadaniu tych samochodów na własność, a jedynie by wliczały się one w skład floty firmy. Korzystanie z komfortowego i nowoczesnego auta, które pozytywnie wpłynie również na wizerunek firmy czasem bardziej opłaca się z biznesowego punktu widzenia niż późniejsza sprzedaż aut poleasingowych. Wynajem długoterminowy samochodów dla firm ma wiele zalet. Przede wszystkim miesięczny koszt jaki wejdzie do budżetu przedsiębiorstwa jest od razu znany. Nie trzeba posiadać dodatkowych rezerw na niespodziewane naprawy awarii czy inne koszty serwisowe. Poza tym nie trzeba pamiętać o przeglądach, wymianie opon, oleju czy terminach przeglądów technicznych, ponieważ spoczywa to w obowiązkach firmy wynajmującej. Dodatkowo koszt OC i AC nie jest pokrywany z budżetu firmowego, ponieważ również tymi kwestiami zajmuje się wynajmujący. Jednym słowem jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli firma potrzebuje wielu pojazdów. Rozwiązanie to wymaga jedynie korzystania z wynajętego samochodu i opłaty miesięcznego kosztu wynajmu. Z tego względu jest to duże ułatwienie dla firm i czynnik, który góruje nad leasingiem, w którym najczęściej koszty związane z obsługą auta spadają na przedsiębiorcę.

Czy to jedyne zalety długoterminowego wynajmu samochodów dla firm?

Zalet jakie niesie za sobą to rozwiązanie jest wiele. Jedną z nich jest możliwość wyboru samochodu z naszej bogatej oferty. Różnorodność modeli samochodów i ich rodzajów sprawia, że każdy przedsiębiorca znajdzie model dla siebie. Posiadamy najnowsze modele najpopularniejszych i najbardziej pożądanych marek również w wersji premium. Dzięki temu można rozpocząć jazdę nowym sportowym BMW, wyrafinowanym Mercedesem czy bezpiecznym Volvo praktycznie od ręki. Poza tym umowa na długoterminowy wynajem aut dla firm jest zwyczajowo podpisywana na 3 lata co oznacza, że po tym czasie firma może wynająć kolejne, nowsze auta bez konieczności wykupu tych, które użytkowała. Jako firma zajmująca się wynajmem długoterminowym samochodów dla firm nie wymagamy opłat wstępnych a nasz cenniki długoterminowego wynajmu jest zależny od wybranego modelu, marki i określonego limitu kilometrów. To narzędzie bardzo ułatwia wstępny proces selekcji auta ze względu na dostępny budżet czy inne czynniki, które są priorytetem dla firmy czy pracowników. Poza tym jest to dobry wybór dla przedsiębiorców nie tylko ze względu na jasne i proste warunki, ale również to, że w razie kolizji ma on pewność, że nie zostanie bez samochodu – przy jakiejkolwiek awarii dostaje auto zastępcze. Dodatkowo ważnym z finansowego punktu widzenia jest fakt, że wynajmowany samochód tak jak przy leasingu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Przedsiębiorstwo oszczędza pieniądze, które musiałby zostać przeznaczone na zakup auta i może je zainwestować w rozwój prowadzonego biznesu. Bez względu na wybór nasi Klienci mają pewność, że korzystają z nowoczesnych aut z bogatym wyposażeniem a w razie jakichkolwiek problemów jesteśmy dostępni do ich dyspozycji.