Wybór auta do firmy [case study] | Blog Carly.pl

Wybór auta do firmy [case study]

"Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?" - Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

 

W zeszłym roku zgłosił się do nas wrocławski software house z prośbą o przygotowanie oferty na auto kombi z automatyczną skrzynią biegów w cenie pomiędzy 80 a 100tys zł. I to tyle jeśli chodzi o informacje z ich strony.

Przygotowaliśmy zatem zestawienie najpopularniejszych modeli, które mieliśmy w swojej ofercie. Do kalkulacji trafiły:

  • Opel Astra z silnikiem benzynowym 1.4 150KM oraz dieslem 1.6 136KM
  • Ford Focus z silnikiem benzynowym 1.0 125KM oraz dieslem 1.5 120KM
  • Skoda Octavia z silnikiem benzynowym 1.4 150KM oraz dieslem 1.6 115KM
  • VW Golf z silnikiem benzynowym 1.4 125KM oraz dieslem 1.6 115KM

Chcieliśmy, aby Klient sam zdecydował, co będzie dla niego bardziej opłacalne: diesel czy benzyna, przy szacowanym przebiegu ok. 25.000km rocznie głównie w cyklu pozamiejskim. W tym celu stworzyliśmy proste kalkulacje pozwalające ocenić opłacalność obu silników dla każdego z aut.

I tak dla Opla Astry wyglądało to następująco:

Opel Astra porównanie silnika benzynowego oraz diesla

Ford Focus zaskoczył nas najkrótszym okresem zwrotu różnicy w cenie pomiędzy dieslem a benzyną, natomiast wynika to ze sporego apetytu na paliwo silnika benzynowego.

Ford Focus porównanie silnika benzynowego oraz diesla

Skoda Octavia - jeden z liderów w tej klasie więc po prostu musiał znaleźć się w naszym zestawieniu:

Skoda Octavia porównanie silnika benzynowego oraz diesla

VW Golf - drugi obok Octavii lider rynku w swojej kategorii z najbardziej ekonomicznym w naszym zestawieniu benzyniakiem pod maską:

VW Golf porównanie silnika benzynowego oraz diesla

Teraz czas na gwiazdki użyte w wyliczeniach :) Pierwsza * - dodaliśmy 0,5l spalania na 100km do danych podanych przez producentów. Według naszych testów wynik zużycia paliwa staje się wtedy bliższy realiom. Druga **, to przyjęta cena paliwa na poziomie 5,09zł/l popularnej 95-tki oraz 5,03zł/l oleju napędowego.

Finalnie, Klient zdecydował się na VW Golfa z silnikiem diesla 115KM i skrzynią DSG.

Co zadecydowało o wyborze akurat tego samochodu? Dobry rabat (nasza specjalność ?), bardzo ekonomiczny silnik diesla, duża przestrzeń i to, że Golf po prostu przypadł naszemu Klientowi do gustu.

W wolnej chwili sprawdź, jak Golf wypadł w naszym teście: Test VW Golfa 

Jeżeli również szukasz samochodu do swojej firmy, a nie masz sprecyzowanego modelu, daj nam znać - przygotujemy podobne zestawienie, jak to powyżej.

Szerokiej drogi!